Kadetkinje BiH savladale ekipu Litvanije

Ženska kadetska reprezentacija Bosne i Hercegovine savladala je danas u Zenici ekipu Litvanije (3:1) u okviru drugog kola UEFA razvojnog turnira.

Naša ekipa bila je mnogo bolja u današnjoj utakmici, te su mlade fudbalerke bh. selekcije zasluženo stigle do trijufma protiv vršnjakinja iz Litvanije. Ipak, gošće su prve stigle do prednosti kada je u 16. minuti utakmice mrežu Fačić zatresla Kalendauskaite. BiH je do izjednačenja stigla u prvoj minuti nadoknade prvog poluvremena golom Hrelje.

U drugom poluvremenu mnogo bolja igra naše ekipe, a to se isplatilo već u 68. minuti kada je Aldina Hamzić pogodila za 2:1 i preokret BiH. Konačnih 3:1 postavila je Brzović tri minute kasnije. U drugoj utakmici turnira Slovenija je u Vogošći deklasirala Crnu Goru sa 8:0.

U trećem, posljednjem, kolu sastaju se BiH – Slovenija i Litvanija – Crna Gora.

 

sportsport.ba