Grad Bihać uručio po 150 km za 95 novorođenih beba

Podrška gradske uprave Bihaća roditeljima novorođenih beba nastavlja se i u 2016. godini, a prve radne dane bihaćki gradonačelnik u novoj 2016. godini iskoristio je za nastavak uručenja novčanog dara od 150 KM za 95 beba rođenih u periodu oktobar-decembar 2015. godine.

Čestitajući roditeljima, gradonačelnik Galijašević, kazao je da je grad Bihać u protekle tri godine, od kako je pokrenut projekt podrške roditeljima novorođenih beba,  izdvojio 200.000 KM i darovao preko 1.500 novorođenih Bišćana.

“Sa današnjim uručivanje dara za 95 novorođenih beba broj djece koju smo darovali u 2015. godini iznosi 488 i zaista smo sretni što smo i kroz ovaj projekat poslali poruku roditeljima da nisu sami i da im u kapacitetu kojeg nam budžet dozvoljava, pomažemo roditelje i njihove bebe. Natalitet je za naš grad izuzetno bitan i na ovaj način mi pokušavamo osnažiti instituciju porodice u našem gradu kao temelja našeg društva “ – kazao je gradonačelnik Galijašević.